Nadciśnienie i przyspieszona akcja serca a podłoże psychiczne

Czy nadciśnienie i przyspieszenie akcji serca może mieć podłoże psychiczne (podświadome)

Marta Mielniczuk

Podane przez Panią objawy mogą mieć podłoże zarówno somatyczne jak i psychogenne. Zdarza się, że na podłożu psychicznym pojawiają się objawy somatyczne, lecz najpierw powinno się wykluczyć inne przyczyny, Powinna Pani udać się na wizytę do lekarza POZ.