Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 1 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nadciśnienie i skoki ciśnienia

od 2 miesiecy pojawiło sie u mnie nadcisnienie około 140/90 jestem mezczyzna wiek 21 lat waga 69kg byłęm juz u kardiologa ekg dobre holter pokazywał takie własnie skoki lekko podwyzszone ,poca mi sie stopy i rece do tego kurczy mi sie skura na jadrach jest to widoczne gołym okiem. lekarz specjalista robił mi badania watrobowe,krwi sh magnes potas,usg jamy brzusznej wszystkie badania są w normie stwierdzili ze to na tle nerwowym i wyslali mnie do psychologa czekam za wizyta. ukucia w głowie.
MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

Dlaczego nadciśnienie tętnicze jest groźne?

Witam
Skoro badania lekarskie wykluczają zmiany organiczne, które wyjaśniałyby
istnienie dolegliwości to zachęcam do podjęcia terapii psychologicznej.
Terapeuta dotrze do źródeł Pana dolegliwości i dobierze odpowiednią
technikę, dzięki której problem zostanie rozwiązany.
Pozdrawiam serdecznie

Psycholog specjalizujący się w pracy z dziećmi z zaburzeniami wieku rozwojowego.
0

Witam!

Jeśli uzyskał Pan skierowanie do psychologa, warto z niego skorzystać, w szczególności jeśli opisany przez Pana problem z ciśnieniem, potliwość oraz inne dolegliwości utrudniają codzienne funkcjonowanie.

Na końcu opisu podaje Pan również ukłucia w głowie. Jeśli rozmawiał Pan na ten temat z lekarzem, i przyczyny organicznie zostały wykluczone, warto wspomnieć o tym objawie psychologowi.

Trudności takie jak podwyższone ciśnienie, potliwość rąk i nóg mogą być spowodowane reakcją organizmu na sytuację ocenioną jako stresująca/zagrażająca/nieprzyjemna.

Pozdrawiam!

Psycholog, absolwent studiów na kierunku psychologia i kogniwistyka.
0

Witam Pana. W opisanej przez Pana sytuacji bardzo diagnostyczne są dla mnie Pana wyniki badań fizykalnych w normie. Otrzymał Pan zresztą sugestię, że Pana objawy mają podłoże psychologiczne. Oczywiście kontakt bezpośredni z psychologiem na który Pan czeka mam nadzieję, że pozwoli doprecyzować naturę Pana objawów. Ja mogę wyłącznie napisać o mojej hipotezie. Kiedy człowiek doświadcza zdarzenia traumatycznego, które swoją siłą i niespodziewanym wystąpieniem przytłacza powodując uczucie przerażenia i bezradności dochodzi do rozregulowania układu nerwowego. Dzieje się tak ponieważ energia powstająca w związku z takim wydarzeniem w organizmie pozostaje nierozładowana i daje o sobie znać poprzez różne objawy. Być może tak jest u Pana. Warto prześledzić Pana doświadczenia pod kątem doświadczenia traumy. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/

Specjalista psycholog kliniczny, specjalista terapii traumy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy