Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 8 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nadciśnienie tętnicze i mrowienie w żyłach nóg po zażyciu leków

Jestem chory na nadcisnienie tetnicze I biore leki (iporel, metocard 50 mg I tritace 5) jak zarzyje leki to mie sie rozszerzaja zyly I wtedy czuje silne mrowienie w zylach nog I rak. Czasem tez piecze mnie skora tam gdzie przebiegaja zyly . Co to moze by c to mrowienie I swedzenie skory. Do tego mam objawy sennosci I wolnych reakcji. Czy przy zbyt mocnym rozwarciu zyl moze dojsc do niedotlenienia mozgu?
MĘŻCZYZNA, 47 LAT ponad rok temu

Pozasercowe powikłania nadciśnienia

Lek. Bartosz Małek
70 poziom zaufania

Szanowny Panie,
Pana reakcja na leki może wzbudzać niepokój. Proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym, czy w Pana przypadku można zastosować inne leki.

0
Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Niestety nie napisał Pan jakie ma Pan wartości ciśnienia tętniczego. Opisane objawy mogą być bowiem wynikiem nadmiernego spadku RR. Sugeruję regularnie mierzyć ciśnienie, zapisywać oraz skonsultować się z lekarzem POZ, który ew. zmodyfikuje terapię.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy