Naderwanie mięśnia brzuchatego łydki
Witam, naderwałam sobie mięsień brzuchaty łydki, trzy tygodnie nosiłam szynę. Po tym czasie na badaniu usg zdiagnozowano na tylnej powierzchni łydki w mięsniu brzuchatym w lini pośrodkowej łydki widoczny obszar hypoechogeniczny ze słabo widocznymi cieniami tkankowymi oraz obszarami wypełnionymi treścią płynną ( najpewniej stary krwiak częściowo wypełniony skrzepami, częsciowo treścią płynną o długości ok 10-12 na głębokości około 2 cm po skórą. Czy to jest coś niepokojacego, czy jest to normalne

KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do ortopedy. Opisywane zmiany nie są bardzo poważne, choć wymagają okresowej kontroli.