Naderwanie prostownika palca IV prawej ręki a odszkodowanie

Witam, mój syn doznał oderwania prostownika palca IV prawej ręki.leczenie trwało od 11.09-2014 do 04-12-2014. Dostał moim zdaniem skandaliczne odszkodowanie z PZU w wyskości 160 zł. Czy jest sens składać odwołanie , Dziękuje za pomoc

Witam. Ciężko odpowiedzieć mi na pytanie gdyż na wysokość odszkodowania składa się wiele czynników - po pierwsze wartość ubezpieczenia, a co za tym idzie wpływ na wartość odszkodowania które jest jakiś procentem od ogólnej sumy ubezpieczenia. Po drugie w większości polis mamy też opis jak klasyfikowany jest procent ubytku zdrowia. Wreszcie po trzecie jaki jest efekt terapii - czy ciągłość ścięgien została odtworzona.