Nadmiar wydalania żółci z jelita grubego

Witam.Jestem Genowefa,mam 63 lata.Jestem po zabiegu usunięciu woreczka żółciowego.Ten zabieg został przeprowadzony 3 lata temu.Od czasu tego zabiegu mam nadmiar wydalania zółci z Jelita grubego.Objawia to się biegunką.Mam tak kilka razy dziennie.Co powoduje taki stan rzeczy i jak temu zapobiec ?

Małgorzata Panek

Nadmiar kwasów żółciowych w jelicie może powodować biegunkę.
Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego, on przepisze Pani odpowiednie leczenie.
Pozdrawiam