Nadmierna agresja a zaburzenia osobowości

Jestem pewna że mam zaburzenie osobowości schizoidalne i depresje. Czy któraś z tych chorób może objawiać się nadmierną agresją? Zrobiłam coś co bardzo przeraziło moją rodzinę - chciałam kogoś poważnie skrzywdzić. Czy są na to jakieś leki? Bardziej potrzebny mi psychoterapeuta czy ... jakiś inny lekarz ? A.L

Dzień dobry,

Najlepiej udać się na konsultację do psychoterapeuty, który - w razie konieczności - może Panią skierować do lekarza psychiatry.

Witam. Jeżeli zaburzenia osobowości schizoidalna i depresja to Pani podejrzenia, a nie była Pani jeszcze u lekarza psychiatry to zachęcam do jak najszybszego kontaktu w calu ustalenia co Pani dolega i ustalenia lecznia. Spotkania z psychoterapeutą też są jak najbardziej wskazane w leczeniu powyższych chorób. Pozdrawiam

Myślę, że warto pozostawić diagnozę specjalistom. Proszę udać się w pierwszej kolejności do psychiatry a następnie do psychoterapeuty. Być może będzie konieczna zarówno farmakoterapia jak i psychoterapia, ale o tym zadecydują lekarze, po zapoznaniu się ze szczegółami objawów.

Pozdrawiam serdecznie.