Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 2 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nadmierna nerwowość u 33-letniej osoby

Dzień dobry, Od ponad roku mam problem z nerwowością. Jestem pracownikiem naukowym. Miałem spore problemy na tle rodzinnym i zawodowym. Problemy tkwią na płaszczyźnie współzawodnictwa z innymi pracownikami. Momentami bywam zbyt ambitny. Problem polega na drżeniu rąk w sytuacjach gdy trzeba złożyć podpis, sytuacja kuriozalna ale prawdziwa. Problem nasila się jeśli myślę o tym, że ktoś z kolegów może zauważyć, że coś się dzieje. Bardzo proszę o poradę.
MĘŻCZYZNA, 33 LAT ponad rok temu

Depresja a występowanie urojeń

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Psychiatra Agnieszka Jamroży wyjaśnia związek miedzy występowaniem urojeń a depresją.

Witam,

Ewidentnie jest to problem związany z tym jak interpretuje i rozumie Pan sytuacje oraz z tym, że stawia Pan sobie bardzo wysokie wymagania. Tym samym, powoduje wzrost napięcia, lęku i poczucie niezadowolenia z siebie. To wszystko może pogłębiać objawy nerwicowe.
Zakecałabym udać się do psychoterapeuty. Pomocna może być tu terapia poznawczo-behawioralna i terapia schematu.
Pozdrawiam serdecznie,
Anna Mochnaczewska

Www.anna-mochnaczewska.bloog.pl
Www.integral.com.pl

Psycholog i certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny.
0

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i udać się na konsultację, które być może zakończą się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
Pomoc może Pan uzyskać w ramach NFZ (np.: PZP) lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, wg miejscowości.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy