Nadmierna opiekuńczość i kontrola ze strony rodziców

Jak dogadać się z rodzicami, którzy ciągle wtrącają się w moje życie, mówią mi co mam robić, próbują mną rządzić, a ja na to sobie nie pozwolę. Ciągle wspominają błędy młodości z przed trzech lat, a sami nie są autorytetem, zapomnieli już o swoich błędach i co robili. Potrafię sama o siebie zadbać.Nie chcę, aby całe życie prowadzili mnie za rękę. Czasami mam dosyć ich chorych zachowań. Nad opiekuńczości. Często się z nimi o to kłócę, nie wytrzymuje tego. Strasznie mnie to męczy

Witam, z jednej strony przezywa Pani dużo złości na toksyczne zachowania rodziców, a z drugiej pragnie Pani aby te relacje nadal trwały. Jednak rozumiem, ze rodzice nie słuchają Pani potrzeb, musi to Pania bardzo wyczerpywac, dlatego zachęcam najpierw do zaopiekowania sie sobą, bo rodzice prawdopodobnie nie zmienia juz swojego zachowania. Moze Pani zmienić tylko swoje podejście i oczekiwania do tej relacji. Zachęcam do skorzystania z psychoterapii. Pozdrawiam

Relacja z rodzicami to dosyć rozległy temat. Trudno jest mi w skrócie i niestety bez większej ilości informacji związanej z Pani przeżyciami w relacji z rodzicami coś doradzić. Jednakże proszę przemyśleć możliwość zwrócenia się do psychoterapeuty w celu rozmowy i przepracowania owej relacji, dzięki czemu łatwiej będzie Pani zrozumieć zachowanie rodziców i zdobędzie Pani wiedzę jak sobie z tym radzić. Nie wiem w jakim wieku są Pani rodzice, ale raczej nie liczyłabym na to, że sami z siebie się zmienią, raczej radziłabym skupić się na pracy nad sobą w relacji z rodzicami.