Nadmierna potliwość dłoni

No wiec od roku poca mi sie strasznie rece. Bylam z tym u lekarza i dermatologa i podali mi kremy i jakies olejki ale to wcale nie pomaga.Pobrali mi krew i mowia ze to nic nie jest i ze sprobowac jeszcze raz do dermatologa. ale nic nie pomaga :( prosze o pomoc
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nadmierna potliwość dłoni jest kłopotliwa, a w niektórych przypadkach może znacznie utrudniać wykonywanie codziennych czynności. Na szczęście, istnieją metody leczenia nadmiernego pocenia się, z których warto skorzystać. Aby poprawić jakość życia chorych, nadpotliwość powinna być leczona. W tym celu dostępne są: antyperspiranty, leki przyjmowane doustnie, zastrzyki z botoksu na nadmierne pocenie się. Można zastosować domowe sposoby na nadmierne pocenie się np moczenie w roztworze soli lub wyciągu z zielonej herbaty.

Witam,
należy wykonać badania:
1. morfologia
2. kortyzol
3. TSH
4. glikemia
jeśli badania są ok:
1. etiaxil, antypot, antydral na noc na dłonie
jeśli skuteczność jest słaba:
Botox na dłonie
Pozdrawiam

Po wykluczeniu chorób , których objawem jest nadpotliwość proponuję botoks Obecnie w leczeniu nadpotliwości dłoni, stóp, i pach najskuteczniejszą metodą jest podanie toksyny botulinowej. Preparat blokuje przewodnictwo nerwowe do gruczołów wydzielania wewnętrznego co powoduje zatrzymanie produkowania przez nie potu. Efekty pojawiają się już po kilku dniach i utrzymują nawet do roku. Warto jednak wspomnieć że odpowiedź na leczenie jest sprawą indywidualną. Kolejny zabieg można przeprowadzić średnio po 7-12miesiącach.