Nadmierna potliwość i podwyższony cholesterol

Witam Od ponad roku co kilka m-c lub czasem zdarza się 2 razy w tym samym m-c strasznie się pocę o 4 nad ranem, jestem cała mokra, muszę się przebrać. Od 5 lat przyjmuję bez przerwy tabletki antykoncepcyjne, robiłam RTG klatki aby wykluczyć gruźlice, wszystko wyszło dobrze, badania krwi dobre oprócz podwyższonego cholesterolu 214 jakie badania można jeszcze wykonać i co może być przyczyną takich mocnych potliwości nocnych bo w dzień wszystko w porządku ? Pozdrawiam Justyna

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Nocne poty zawsze wymagają diagnostyki, gdyż mogą być objawem gruźlicy, chłoniaka, zaburzeń elektrolitowych, zaburzeń hormonalnych. Sugeruję konsultację u internisty, podczas której lekarz dobierze odpowiedni zestaw badań w celu ustalenia przyczyny.