Nadmierna potliwość i podwyższony cholesterol
Witam Od ponad roku co kilka m-c lub czasem zdarza się 2 razy w tym samym m-c strasznie się pocę o 4 nad ranem, jestem cała mokra, muszę się przebrać. Od 5 lat przyjmuję bez przerwy tabletki antykoncepcyjne, robiłam RTG klatki aby wykluczyć gruźlice, wszystko wyszło dobrze, badania krwi dobre oprócz podwyższonego cholesterolu 214 jakie badania można jeszcze wykonać i co może być przyczyną takich mocnych potliwości nocnych bo w dzień wszystko w porządku ? Pozdrawiam Justyna

KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu
Lek. Bartosz Małek
66 poziom zaufania
Szanowna Pani,
Nocne poty zawsze wymagają diagnostyki, gdyż mogą być objawem gruźlicy, chłoniaka, zaburzeń elektrolitowych, zaburzeń hormonalnych. Sugeruję konsultację u internisty, podczas której lekarz dobierze odpowiedni zestaw badań w celu ustalenia przyczyny.