Zapytaj lekarza

7 3 6 , 4 6 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nadmierna potliwość przy podwyższonym ciśnieniu

Pocę się bardzo mocno. Na twarzy, rękach, pod pachami. Bywa, że po wejściu do pomieszczenia zalewam się potem i dopiero po chwili to ustaje. Wtedy przestaję się pocić. Mam nieco podwyższone ciśnienie (ok 140-150/90), ale wyniki przeprowadzanych badań mam poprawne.
ponad rok temu

Kampania społeczna "Bez opryszczki"

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Przyczyny nadmiernej potliwości mogą być różne. Jeżeli jest ona wynikiem innej choroby – mówimy o nadmiernej potliwości wtórnej. W takim przypadku należy leczyć chorobę, której jest ona wynikiem i tak nadmierne poty mogą pojawiać się w przewlekłych zakażeniach ( np.: gruźlica – charakterystyczne są nocne poty), chorobach endokrynologicznych (np.: nadczynność tarczycy, cukrzyca), chorobach szpiku i układu białokrwinkowego ( białaczka, chłoniak) oraz w zatruciach. Kiedy nadmierna potliwość nie ma konkretnej przyczyny , wówczas mówimy, ze jest ona pierwotna – przypuszcza się, że może mieć podłoże dziedziczne. Nie wiem jakie dokładnie miała Pani wykonane badanie stąd też mogę podpowiedzieć by jeszcze raz udać się do lekarza.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam, jedyny skuteczny preparat to Bellergot 3x1 tabl. Zakładam, że badania typu: TSH, glukoza we krwi, hormony zostały wykonane? Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy