Nadmierna senność i zaburzenia afektywne dwubiegunowe

Mam lżejszą odmianę zaburzeń afektywnych dwubiegunowych od 18 lat. Teraz mam prawie 45 lat i pomimo brania leków Depakine chrono 500 rano i wieczorem w okresie jesienno- zimowym czuję się bardzo zmęczona i mogę spać nawet do godziny 12 w południe zanim się rozkręcę. Mam na portierni pracę zmianowa i muszę o 5 rano udawać bardzo przytomną bo inaczej stracę te pracę. nie ukrywam, ze i w ciągu dnia podczas 12 godzin potrafią mnie się oczy same zamykać bo siedzę tam sama. Czy powinnam jeszcze coś by

Być może uda się tak zmodyfikować leczenie, by objawy nie były aż tak dokuczliwe. Można do depakiny dodać stabilizator o działaniu przeciwdepresyjnym, który nie spowoduje nadmiernego wzrostu samopoczucia. Być może okresowo warto brać małą dawkę leku przeciwdepresyjnego. Trzeba to uzgodnić z lekarzem.