Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 3 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nadmierne pocenie się u 22-latka

Witam, Jestem chłopakiem mam 22 lata, od 5 lat mam problem z nadmiernym poceniem się, na początku myślałem ze poce się przez mój styl życia, prawie w ogóle nie uprawiałem sportu i nie miałem kondycji. Od pół roku 3 razy w tygodniu chodzę na siłownie, ćwicze i biegam, mimo to problem nie ustał, przy najmniejszym wysiłku, stresie zaczynam się pocić,(np wizyta u fryzjera, dentysty, rozmowa o prace, przeniesienie czegos gdy jest gorąco to po prostu leje sie zemnie) serce zaczyna bić szybciej, pomocy
MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu

Problemy hormonalne kobiet

Małgorzata Panek
69 poziom zaufania

Pocenie w sytuacjach stresowych jest naturalne. Natomiast w przypadku najaktywności gruczołów potowych wskazane byłoby stosowanie antyperspirantów, unikanie odzieży ze sztucznych włókien, a przy nieskuteczności stosowanie preparatów aptecznych.
Proszę udać się do dermatologa lub lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam

0

Można udac się do endokrynologa i lekarz zleci wykonanie odpowiednich badań.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0

W pierwszej kolejności proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego celem wykluczenia somatycznych przyczyn Pana dolegliwości. W gabinecie medycyny estetycznej w leczeniu nadpotliwości dłoni, stóp, i pach najskuteczniejszą metodą jest podanie toksyny botulinowej. Preparat blokuje przewodnictwo nerwowe do gruczołów wydzielania wewnętrznego co powoduje zatrzymanie produkowania przez nie potu. Efekty pojawiają się już po kilku dniach i utrzymują nawet do roku. Warto jednak wspomnieć że odpowiedź na leczenie jest sprawą indywidualną. Kolejny zabieg można przeprowadzić średnio po 7-12miesiącach.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy