Nadmierne pocenie się u 22-latka

Witam, Jestem chłopakiem mam 22 lata, od 5 lat mam problem z nadmiernym poceniem się, na początku myślałem ze poce się przez mój styl życia, prawie w ogóle nie uprawiałem sportu i nie miałem kondycji. Od pół roku 3 razy w tygodniu chodzę na siłownie, ćwicze i biegam, mimo to problem nie ustał, przy najmniejszym wysiłku, stresie zaczynam się pocić,(np wizyta u fryzjera, dentysty, rozmowa o prace, przeniesienie czegos gdy jest gorąco to po prostu leje sie zemnie) serce zaczyna bić szybciej, pomocy

Małgorzata Panek

Pocenie w sytuacjach stresowych jest naturalne. Natomiast w przypadku najaktywności gruczołów potowych wskazane byłoby stosowanie antyperspirantów, unikanie odzieży ze sztucznych włókien, a przy nieskuteczności stosowanie preparatów aptecznych.
Proszę udać się do dermatologa lub lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam

W pierwszej kolejności proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego celem wykluczenia somatycznych przyczyn Pana dolegliwości. W gabinecie medycyny estetycznej w leczeniu nadpotliwości dłoni, stóp, i pach najskuteczniejszą metodą jest podanie toksyny botulinowej. Preparat blokuje przewodnictwo nerwowe do gruczołów wydzielania wewnętrznego co powoduje zatrzymanie produkowania przez nie potu. Efekty pojawiają się już po kilku dniach i utrzymują nawet do roku. Warto jednak wspomnieć że odpowiedź na leczenie jest sprawą indywidualną. Kolejny zabieg można przeprowadzić średnio po 7-12miesiącach.