Nadmierne pocenie w nocy u dwulatka

Witam. Jestem matką dwuletniego synka ,który od dłuższego czasu podczas drzemki popołudniowej lub nocnego snu poci się jednak zapach potu mnie niepokoji bo jest on bardzo specyficzny taki kwaśny wręcz taki octowy.Czy to może coś sygnalizować ,brak witamin ,chorobę.,Pamiętam że jak miał kilka miesięcy to pielęgniarki pytały się czy się poci jednak w tedy nie było takich objawów.Co mam robić jakie badania wykonać proszę o poradę.

Zdecydowanie konieczna wizyta u specjalisty pediatry.

Przy takim wywiadzie nie ma możliwości czegokolwiek ocenić bez zbadania dziecka.

Proszę zwrócić uwagę na okoliczności tej nadmiernej potliwości,( konieczny pomiar

tempertury w pomieszczeniu!) zaobserwować jakie obszary najbardziej się pocą

np.potylica(tył głowy),przyjrzeć się czy mocz ma jakiś szczególny zapach.

Najczęstszą przyczynę nadmiernej potliwości w tym wieku stanowi niedobór witaminy

D 3 ,której podaż według standardowych zaleceń ( schemat 1 kaps.dziennie ) jest

często w naszych warunkach klimatycznych niewystarczająca i zapotrzebowanie u

dzieci jest indywidualne.Aktualnie masa dzieci w praktyce lekarskiej ma z tego

powodu kliniczne objawy jej niedoboru.Zawsze należy zapytać pediatrę i on zaleci

ewentualnie w razie potrzeby stosowne badania laboratoryjne. krwi.W wielu

wypadkach ocena kliniczna stanu dziecka jest wystarczająca do podjęcia decyzji o jej

zwiększeniu.

Pozdrawiam ciepło