Nadmierne wypadanie włosów - czy da się temu zapobiec?

Witam! Mam 18 lat i zauważyłem, że nadmiernie wypadają mi włosy, myję głowę codziennie wieczorem, siedzę też długo przy komputerze, właściwie spędzam wolny czas przy nim, korzystam też ze słuchawek, które praktycznie mam na głowie cały czas, z małymi przerwami. Nie wiem, czy to, co opisałem, ma związek z wypadaniem włosów, ale bardzo mnie to niepokoi, gdyż już widzę duży ubytek włosów, szczególnie, gdy są mokre, to jest ich naprawdę niewiele i to mnie przeraża. Nie dopuszczam do siebie w ogóle takiej myśli, że one dalej mają mi wypadać... Jeszcze czasem czuję np. jakby mnie tak lekko bolała czaszka u góry, na środku głowy albo jakby tak swędziała... Ogólnie widzę największy ubytek włosów na górze głowy, po bokach jest ich więcej, raczej tak mi się zdaje. Jestem bezradny. Bardzo proszę o pomoc. Dziękuję!

18 LAT ponad rok temu

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Myślę, że opisane przez Pana zachowania nie mają bezpośredniego wpływu na wypadanie włosów. Niestety, często wypadanie włosów jest dziedziczne. U mężczyzn bardzo często obserwuje się tzw. łysienie androgenowe, które charakteryzuje się nasilonym wypadaniem włosów na czubku głowy lub pogłębianiem się zakoli.

Uważam, że najlepiej udać się do dermatologa z tym problemem. Im szybciej rozpocznie się działanie w kierunku powstrzymania nadmiernego wypadania włosów, tym lepsze będą efekty.

Dostępnych jest wiele metod postępowania z tym problemem, dlatego niezmiernie ważna jest wizyta u specjalisty, który wybierze odpowiednią dla Pana terapię.

Pozdrawiam!