Nadmierne wypadanie włosów na czubku głowy u 18-latki

Dzień dobry, mam 18 lat i od 6 miesięcy bardzo wypadają mi własny zwłaszcza na czubku głowy i przedziałku. Byłam już u dermatologa, który przepisał mi Alpicort E, biorę też tabletki z biotyną, skrzypem, cynkiem, witaminę D3 i żelazo. Niestety stosuje już lek prawie 3 tygodnie i nie widzę żadnej poprawy, a tabletki nawet dłużej bo od prawie miesiąca. Dodam że od 6 lat choruje na insulinooporność i policystyczne jajniki. Biorę glucofage xr i tabletki antykoncepcyjne yaz. Strasznie się boję, że kompletnie wyłysieje i że będzie to strasznie widoczne. Już wcześniej zdarzało mi się żeby wypadały ale stosowałam maski i tabletki jak wyżej i pomagało. Teraz nic nie pomaga. Czy jest coś jeszcze co mogę zrobić i jakoś to zatrzymać? Słyszałam że są tabletki antykoncepcyjne które to hamują ale nie wiem czy to pomaga. I czy jest szansa że odzyskam chociaż część włosów?

Dzień dobry, opisywany przez Panią typ wypadania włosów jest dość częsty w zespole policystycznych jajników. Jest to tzw. łysienie androgenowe. Zalecone leczenie przynosi efekty, które widoczne są dopiero po kilku miesiącach. Zatem powinna Pani kontynuować terapię a ocenę postępów leczenia dokona dermatolog na podstawie badania dermoskopowego/trychoskopowego po minimum 3 miesiącach. Nie jest to jedyne możliwe leczenie ale jeśli okaże się skuteczne nie będzie potrzeby sięgania po inne leki czy inne metody zabiegowe czy pielęgnacyjne. Odbudowa owłosienia trwa około 2 lat a czasami dłużej trzeba więc cierpliwie i długotrwale stosować się do zaleceń. Ważna jest też odpowiednia pielęgnacja skóry głowy w domu. Zakładam, że dermatolog zalecił odpowiednie preaparaty. Z mojej strony polecam Pani produkty Kaminomoto: Hair Growth Trigger, który przyspieszy odrost włosów oraz szampon tej firmy, ceniony przez moich pacjentów. Trigger należy najpierw stosować 2x dziennie (na suchą skórę). Po zakończeniu 1 opakowania - 1x dziennie.