Nadmierny apetyt u 21-latki

Moim problemem jest nadmierny apetyt. Jem zdrowo w odstępie ok. 3h. 5 posiłków. 21lat, 157cm, 57kg. Staram się regularnie ćwiczyć. Jem strasznie dużo jednocześnie, zwłaszcza owoce, jogurty natur., wieloziarniste pieczywo... Za dużo, ale nie mogę się opanować. Czy mojemu organizmowi czegoś brakuje, czy zwyczajnie jestem łakoma? Rok temu ważyłam jakieś 65kg, ale wtedy takiego problemu nie miałam. Proszę o dietę, o poradę.

Witam serdecznie,

Trudno jest odpowiedzieć na Pani pytanie nie wiedząc prawie nic na temat Pani dotychczasowej diety. Jaka jest kaloryczność jadłospisu, czy występują węglowodany złożone, czy dieta jest pełnowartościowa i dostosowana do Pani dziennego zapotrzebowania energetycznego??
Najprawdopodobniej dieta nie jest właściwa skoro ma Pani napady głody. Pisze Pani iż jest osobą aktywną do tego młoda więc przemiana materii jest szybka.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila przykładowy swój dzień - co Pani zjada , jakie ilości, jak często Pani ćwiczy itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy, które mogą być przyczyna podjadania i wzmożonego apetytu.

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam serdecznie, na podstawie przedstawionych przez Panią informacji, nie sposób jest jednoznacznie wskazać przyczynę nadmiernego apetytu. Potrzebny w tym przypadku jest dokładny wywiad żywieniowo-chorobowy, który pomógł by zlokalizować dokładny problem. Jeśli byłaby Pani zainteresowana darmową konsultacją to zapraszam do umówienia się z dietetykiem w Gdańsku.

tel. 797659668 lub email: dietallis@gmail.com
Z poważaniem
Alicja Wałdoch