Nadpobudliwość, ataki szału i problemy z uspokojeniem 2-latka

witam .mam takie pytanie .mam dwoje dzieci 11 i 2 latka,chłopcy,mlodszy syn jest bardzo niegrzeczny tzn.nieraz jak wpadnie w szał to piszczy placze ale łzy mu nie leca,i nieda sie go uspokoic,w nocy tez czesto sie to zdaza ,i zdarza sie to coraz czesciej,dzis zona byla z nim na bilansie 2 latka i tam tez syn nie dal sie zbadac piszczal plakal itp,lekarz wyslal zone na badania w sprawie zespolu aspergera lub autyzmu dzieciecego,czytam teraz objawy takich dzieci i niewiem czy moj syn takie ma ,jest natpobudliwy piszczy placze ,wczoraj np.ogladal bajki na laptopie i został wylaczony laptop to wpadł w szał piszczal plakal ok 15 minut ,niewiem sam co to moze byc prosze o pomoc jakas podpowiedz co mamy robic.grzegorz.

Nie sposób postawić diagnozy na podstawie samego opisu. Specjalista psycholog dziecięcy, może także psychiatra, musi dziecko poobserwować, przeprowadzić z Państwem dłuższy wywiad-rozmowę, ocenić umiejętności dziecka w odniesieniu do norm rozwojowych. W przypadku zaburzeń ze spektrum autyzmu proces diagnozowania może trwać dłużej.
Niezależnie od diagnozy, warto uzgodnić z psychologiem, jak postępować z dzieckiem, na co zwrócić największą uwagę, na jakie zajęcia wspomagające syna zapisać.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/

Ja również polecam diagnostykę, równolegle badania na alergie pokarmowe i refluks /odniesienie do aktywności w nocy/.Polecam terapię poznawczo-behawioralną i SI.

Bez kontaktu z dzieckiem nic nie można stwierdzić. Jeżeli lekarz zalecił taką diagnostykę, proszę ją wykonać.
Dodatkowo proszę się zastanowić, czy w przeszłości mieli państwo takie sytuacje, w których syn poprzez swój krzyk, płacz i bunt "dostawał coś w zamian"? W tym sensie, że coś chciał np. zrobić, państwo mu nie pozwalali, ale długotrwałym krzykiem w końcu dostał co chciał? Takie zachowania potrafią bardzo silnie uwarunkować dziecko, uczy się ono że krzykiem może dojść do celu. Proszę zwrócić też na to baczną uwagę. Pozdrawiam.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Badania, na które wysłano dziecko to dobry pomysł. Nie od razu musi to oznaczać autyzm. Być może chłopiec jest nadpobudliwy lub potrzebuje jasno wytyczonych granic i konsekwentnego postępowania. Na spotkaniu z psychologiem zapewne wiele się wyjaśni.
Pozdrawiam
AM
w razie pytań jestem do dyspozycji
www.pracowniaterapeutyczna.eu