Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 5 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nadpobudliwość i niechęć do normalnych czynności u 4-latka

Mój synek ma 4 lata,jest nadpobudliwy,nie chce się niczego uczyć,zwłaszcza sikania,kupki,ubierania,nie chce bawić się zabawkami,lubi rówieśnikow,ale się z nimi nie bawi,boi się wsiąść do obcego samochodu,czasami boi się nowych miejsc,czasem nie.Nie chce iść za rączkę,nie chce iść tam,gdzie ja chciałabym,nie da się zbadać u lekarza,obciąć u fryzjera,strasznie przy tym krzyczy.Wykluczono ZA,ASD.Nawet ADHD nie do końca zdiagnozowano.Najgorsze,że ja nie wiem,co to może być?Zaburzenie Si?
KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu

Pierwsza pomoc przy napadzie padaczkowym

Psycholog
33 poziom zaufania

Rozumiem, że była już Pani u niejednego specjalisty jeśli wykluczono autyzm i inne zaburzenia. Zastanawiam się więc czy opisane przez Panią zachowania występują tylko w Pani obecności czy w towarzystwie innych osób syn zachowuje się inaczej?
Być może coś jest nie tak ze strategiami wychowawczymi, które Pani stosuje wobec syna, warto byłoby się zastanowić nad tym czy Pani i inni członkowie rodziny są wobec syna konsekwentni. Bywa tak, że zbyt pobłażliwe zachowanie wobec dziecka i niekonsekwencja w określaniu granic powoduje, że dziecko czuje się niepewnie i nie zna właściwych strategii zachowania w różnych sytuacjach.
Warto byłoby zastanowić się wraz z psychologiem dziecięcym jakie formy wsparcia zastosować, aby pomóc Pani i synkowi radzić sobie w trudnych sytuacjach.

0

Rozumiem Pani potrzebę nazwania "tego czegoś". Dokładna diagnoza nie jest jednak niezbędna, aby synkowi i sobie pomóc. Proszę skonsultować się z psychologiem dziecięcym. Zdiagnozuje poziom funkcjonowania dziecka oraz kontekst rodzinny. Wdroży program terapeutyczno-wychowawczy, który będą Państwo wspólnie realizować. Efekty można uzyskać, nawet gdy syn nie będzie miał "etykiety" z nazwą dolegliwości.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy