Nadużywanie alkoholu od 2 lat przez partnera

Witam, otóż jestem w związku od 9 lat.od 2 partner nadużywa alkoholu,pije aż zasypia 2-3x w tyg.Prośba o ograniczenie alkoholu nie powiodła sie, tylko kłótnie z tego wynikają.dodatkowo klotnie o to iż nie chce wychodzić na kolacje. (każde wyjście konczy sie pijaństwem)dzis po rozmowie oświadczył ze nie wie co my razem robimy, skoro ja go nie akceptuje takim jakim jest.mówiłam iż Tylko upijanie mi się nie podoba. Co robic??ps.nie jest agresywny ani nie zaniedbuje pracy, jest wręcz pracoholikiem.

Źródeł nadużywania alkoholu może być wiele i odnalezienie ich jest pierwszym krokiem ku wychodzeniu z nałogu. Polecam namówić partnera na spotkanie z terapeutą. Bez tego problem może eskalować (sama Pani stwierdza, że rozmowy nie przynoszą nic, poza kłótniami).
W rozmowach z partnerem proszę wskazywać na negatywny wpływ spożywania alkoholu na jego zdrowie, zachowanie, waszą relację, Pani uczucia itd. Osobie nadużywającej alkoholu należy (bez "owijania w bawełnę") punktować każdą konsekwencję pijaństwa, a także wskazywać co może się stać kiedy podejmie terapię (poprawa zdrowia, nastroju, relacji itd).
Może Pani również znaleźć pomoc w Centrum Terapii Uzależnień, gdzie pracownicy udzielają porad osobom będącym w związku z uzależnioną osobą. Także w takim centrum partner znajdzie odpowiednią pomoc terapeutyczną dla siebie. Pozdrawiam.

Jeśli podejrzewa pani u partnera problem z alkoholem, warto go namówić na wizytę w Poradni Leczenia Uzależnień. Jeśli namówić się nie da, warto, aby pani wybrała się tam sama i porozmawiała ze specjalistą, jak postępować w takiej sytuacji, aby partnerowi pomóc, a sobie nie zaszkodzić (zadbać też o siebie).