Nadużywanie alkoholu przez męża a zdenerwowanie żony

Moj maz naduzywa alkoholu, wychodzi z domu i wraca pijany po 8-10 godz. nie widzi problemu mowi ze pije przeze mnie.Unika rozmow na temat alkoholu i grozi mi ze jezeli bede wracac do rozmowy to znow mi pokaze i pojdzie pic.Jestem wykonczona tymi sytuacjami, jak idzie pic ja na to reaguje płaczem , bo jest mi przykro ze mnie lekcewazy ,bo zawsze przysiega ze to ostatni raz wypił.Nie moge patrzec na jego zachowanie,wyzwiska .... i jestem poddenerwowa,rece i nogi mi sie trzesa i płacze.Co mi jest?

Dzień dobry,

Proszę udać się do np.: Poradni Leczenia Uzależnień (w ramach NFZ), w której również oferowana jest pomoc dla osób żyjących z osobami uzależnionymi od alkoholu.

Zachęcam Panią do poszukania wsparcia dla siebie, nie dla męża. Jeszcze się taki nie narodził, co wbrew czyjejś woli, dokonał by zmiany tej osoby. Mąż nie chce, to ani Pani ani psychiatra, ani psychoterapeuta go do tego przekonają. Powiem jednak Pani, że czasem zmiany następują "przez ogródek". Mam na myśli, że Pani zmiana, postawa, nowe zachowania mogą pobudzić (choć nie muszą) zmiany w Państwa małżeństwie. a zatem proszę udać się do terapeuty, z własna sprawą.