Nadużywanie alkoholu przez tatę

Witam. Mam problem z tata, od jakiegos czasu coraz więcej pije i pod wpływem alkoholu staje sie nerwowy a pózniej nie pamięta danej sytuacji, wyzywa, mówi "piłem i bęe pił"A gdy na trzeżwo prosi sie go aby przestał pic i poddał się leczeniu mówi że on nie jest alkoholikiem. W jaki sposób mozna mu pomóc?Jak mama jest w domu to on potrafi nie pić , ale gdy jest na wyjeżdzie w pracy to pije do upadłego, raz jechał pod wpływem alkoholu -dostał kare pienięzna bo to był pierwszy raz.Nic go to nie nauc

Witam,
zamiast pouczać Panią tutaj,zachęcam do wizyty na żywo.Jest Pani w sytuacji znanej pod nazwą DDA i jeżeli będzie się Pani nadal godziła na milczenie,stanie się w Pani w życiu osobistym ofiarą w związkach z mężczyznami.Nie wiem,jakiej reakcji oczekuje Pani od ojca,gdy np.powie Pani mamie,albo zgłosi jego osobę na leczenie bez jego woli,ale dlatego właśnie lepiej mieć realne zabezpieczenie instytucjonalne/ośrodki leczenia uzaleznień/,niż zostać z tym sama.Proszę zasięgnąć właśnie tam wiedzy na temat problemów z tatą.Dowie się Pani przy okazji o istniejących procedurach oraz będzie mogła sama lub z mamą uczestniczyć w terapii osób współuzależnionych.
Pozdrawiam