Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 5 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nadużywanie alkoholu u mamy

Witam,już od paru miesięcy mam problem z moją mamą która moim zdaniem nadużywa alkoholu.Ona nie widzi w tym problemu.Chciałabym jej pomóc,ale nie wiem jak.Martwi mnie to że niszczy swoje zdrowie,przepija pieniądze i bywa tak że czasem brakuje jej na coś pieniędzy.Przez to jej nadużywanie alkoholu bardzo się od siebie oddaliłyśmy.Kiedy tylko chcę jej wytłumaczyć że robi źle bardzo się denerwuje,nie chce dalej rozmawiać.Bywa też że gdy wypije za dużo zaczyna się kłócić z moim tatą.
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Depresja a występowanie urojeń

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Psychiatra Agnieszka Jamroży wyjaśnia związek miedzy występowaniem urojeń a depresją.

Dzień dobry,

Może Pani udać się na konsultację do Poradni Leczenia Uzależnień (w ramach NFZ), gdzie również oferowana jest POMOC bliskim osobie uzależnionej.

0
Lek. Renata Ĺawniczek-KamiĹska
Lek. Renata Ĺawniczek-KamiĹska Psychiatra

Dzień dobry
problem alkoholowy w przypadku, gdy pije jeden z członków rodziny dotyczy tak naprawdę całej rodziny,
w Poradni Leczenia i terapii uzależnień odbywają się spotkania dla DDA - dorosłych dzieci alkoholików, proszę spróbować zgłosić się na terapię - jeśli pomoże Pani sobie to pomoże Pani mamie
Pozdrawiam

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy