Nadużywanie alkoholu w rodzinie

Witam. Mam 27 lat 2 dzieci i męża. Mąż nadużywa alkoholu. Potrafi cały tydzień przychodzić z pracy pijany. Przez to zaniedbuje mnie i dzieci. Kiedyś chciałam mu pomóc rozmawiałam z nim na ten temat ale on nie chce pomocy. Teraz to ja już nawet nie mam siły z tym walczyć. Nie wiem co mam robić, gdzie się udać o pomoc. Proszę pomóżcie. Magdalena

witam,
problem z osobami uzależnionymi polega na tym, że one same muszą chcieć zmiany, pomocy, Pani próbowała namówić męża, ale on nie chce, to częsty schemat. Może Pani poszukać pomocy dla siebie - terapia dla osób współuzależnionych, grupowa lub indywidualna, w każdej Poradni Leczenia Uzależnień.Przynosi naprawdę dobre rezultaty.
pozdrawiam i życzę wytrwałości w walce o siebie i dzieci

Witam,
Pani Magdaleno, Pani sytuacja jest bardzo trudna i potrzebuje Pani natychmiastowej pomocy. W każdym mieście może Pani dotrzeć do Poradni Leczenia Uzależnień, do klubu AA, gdzie może Pani skorzystać ze spotkań dla partnerów osób uzależnionych. Zachęcam Panią do szukania wsparcia dla siebie, bo tylko dzięki wzmocnieniu siebie, uzyskaniu fachowej wiedzy z zakresu uzależnień, będzie Pani mogła pomóc sobie, swoim dzieciom i mężowi. Pozna Pani ludzi, którzy chętnie Pani pomogą, nie będzie Pani sama.
Pozdrawiam i życzę powodzenia
Ewa Czernik