Nadużywanie alkoholu w weekendy i ponowne picie na kaca

witam, pisze w sprawie mojego męża który twierdzi że nie ma problemu z alkoholem. Czy wytłumaczenie, że picie w weekendy jest normalne bo to jest weekend? Zauważyłam, że mój mąż traci kontrolę nad wypijanym alkoholem to znaczy pije aż jest pijany już tak że jest już tak pijany że ma dość przestał kontrolować ilość wypitego alkoholu. Czy wypicie na ,,kaca'' klina czy piwa 1-2 jak jest więcej to więcej jest dla niego rzeczą normalną bo będzie się lepiej czuł.

Dzień dobry,

Słuszne ma Pani odczucia, że maż ma problem z alkoholem.
Może Pani namawiać męża na podjęcie leczenia w np.: Poradni Leczenia Uzależnień; bądź też SAMEJ skorzystać z pomocy (w takiej poradni), jaka jest oferowana bliskim osobie uzależnionej.

Objawy opisywane przez Panią są bardzo niepokojące. Objawy uzależnienia to: upośledzenie kontroli, klinowanie, wewnętrzny przymus picia, Tylko jak najszybsze podjęcie leczenia daje szansę na rozwój choroby.