Nadwaga a operacja endoprotezy kolana

Za niecały,miesiąc,idę do szszpitala,na operacje endoprotezy kolana.Boję się tylko,czy mi ją zrobią bez utrudnień,ponieważ mam 110 kg z czego 5 udało mi się tylko stracic,samą dieta,bo ćwiczyć nie mogę,bo mam ciężkie zwyrodnienie kolana i lewego biodra,i ból mi to uniemozliwia,jestem na lekach przeciwbol.Czy mogę się nie martwić tym ze mogą mi odmówić wyk.operacji czy są zobowiązani mi ją wykonać,ze względu na stopień zniszczeń w stawie,mam uszkodzona i wycieta lekotke,i chondropatie,4 stopnia.

Witam. Otyłość nie jest w żadnym wypadku przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu, zwiększa jednak ryzyko wystapienia działań niepożądanych związanych zarówno z samym zabiegiem jak i znieczuleniem.

Otyłość jest przeciwskazaniem do zabiegu.Proszę spytać się w szpitalu gdzie będzie ew pani poddana zagiegowi czy z taką wagą Panią zoperują.Waga przyczynia się niestety do prawidłowego funkcjonowania implantu.