Nadwaga a zajadanie stresu

Witam, Od ukończenia 16r.ż. mam problem z nadwagą. Obecnie przy wzroście 160 cm ważę 75-78 kg. Mój problem z wagą polega głownie na tym, iż często zajadam stres i ciężko mi powstrzymać podjadanie. W zeszłym roku próbowałam odchudzać się na jednym z kursów, gdzie polecono mi dietę polegającą głównie na jedzeniu dużej ilości białka, po czym bardzo źle się czułam. Mam również problem z nadmiernym pragnieniem i suchością w ustach. Piję ok 3-4 litrów dziennie. Proszę mi powiedzieć jak mogę schudnąć

Dzień dobry,

Warto rozważyć podjęcie psychoterapii.
Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ (np.: PZP, Poradnia Leczenia Nerwic) lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, wg miejscowości.

Witam Panią,

Zajadanie stresów to nie jest rozwiązanie problemów. Zajada pani stres a później się stresuje że przytyje. Jeżeli nie jest Pani w stanie sama poradzić sobie z tym problemem należy skonsultować się z psychologiem. Następnie udac się do dietetyka który ustali prawidłowy jadłospis. Warto tez zdiagnozować problem suchości w ustach. w tym momencie pije Pani zbyt dużo płynów. Zalecana ilość to około 2l na dzień.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Dzień dobry!

Doskonale rozumiem Pani problem. Proszę pamiętać, że jeżeli nie jest Pani w stanie sama poradzić sobie z tym problemem zawsze może się Pani skonsultować się ze specjalistą, który pomoże. Dobrym wyjściem będzie również wizyta u dietetyka, który ustali prawidłowy jadłospis.

Pozdrawiam,
Katarzyna Wawrzyniak
k.wawrzyniak@odzywiajsiezdrowo.pl

Zamiast zajadać stres polecam się nim zająć i niwelować już u źródła. Proszę na początek spróbować treningów relaksacyjnych (Jacobsona, bądź Schultza - dostępne w Internecie), które pomogą obniżyć wewnętrzne napięcie. W momencie, gdy relaksacje nie będą pomagać, oznaczałoby to iż Pani stres ma bardziej podłoże poznawcze niżeli cielesne i wtedy przyda się konsultacja z psychologiem, który podczas kilku spotkań nauczy Panią kilku efektywnych, zadaniowo nastawionych technik radzenia sobie ze stresem i trudnościami. Powodzenia!!