Nadwaga czy zwykłe kompleksy?

Witam! Mam 14 lat. Moja waga to 50 kg i 165 cm wzrostu. Czy jest to nadwaga? Wielu ludzi mówi, że jest to norma, ale moim zdaniem jest to za dużo! Moja mama twierdzi, że mam tu i ówdzie tłuszczu, tzn. na udach i trochę na brzuchu. Bardzo załamuje mnie myśl o tym, że sąsiadka mająca ponad 30 lat waży 44 kilo. Proszę o radę, jak mogłabym stracić chociaż 2 kg, mam słabą wolę, na widok słodyczy i innych produktów tracę panowanie i zapominam o ograniczeniu. Od kilku miesięcy męczą mnie bóle głowy, mam podwyższone ciśnienie. Czy to może mieć coś wspólnego z wagą? Bardzo prosiłabym o       niepisanie mi rad typu aktywność fizyczna, ponieważ bardzo dużo sportu uprawiam codziennie, dużo skaczę na batucie, jeżdżę na rowerze. Czy picie czerwonej herbaty Pu-Erh jest wskazane w moim wieku? Pozdrawiam i liczę na szczegółową odpowiedź.

Witam
Zdecydowanie nie powinnaś się odchudzać!
Twoje BMI (18,4) mieści się na siatce centylowej między 25 a 50 centylem (bliżej 25), co sugeruje, iż nie możesz ważyć mniej, gdyż będziesz miała niedowagę.
Nie sugeruj się masą ciała sąsiadki - może jest niższa bądź po prostu cierpi na niedobór masy ciała.
Aby wyrzeźbić mięśnie, możesz zacząć ćwiczyć - sylwetka będzie smuklejsza, ale na pewno nie powinnaś decydować się na odchudzanie.
Po 30 min od rozpoczęcia ćwiczeń spalana jest tkanka tłuszczowa.
Herbatę pu-erh możesz pić, postaraj się jednak, by napar nie był zbyt mocny.

Jeśli chodzi o słodycze, to proponowałabym zdrowsze zamienniki i są to:
- galaretki owocowe
- kisiele (wyporcjowane), zdrowsze, jeśli dodamy do nich np. starte jabłko
- batony zbożowe (typu muesli)
- sorbety owocowe
- koktajle mleczno-owocowe
- musy owocowe
- kakao na odtłuszczonym mleku
- cukierki na bazie słodzików
- lody śmietankowe (wyporcjowane) bez dodatków
Nie polecam czekolad typu light - czasem zawierają nawet więcej kilokalorii niż czekolady tradycyjne.

Jeśli cierpisz na bóle głowy i inne problemy - dobrze udać się na konsultację lekarską, w celu wyjaśnienia ich przyczyny.

Pozdrawiam