Nadwaga w młodym wieku - jak ją zwalczać?

Skończę 11 lat w sierpniu. Mam ok. 161 cm do 165 i ważę 56-57 kg. Mam zacząć się odchudzać? Chciałabym zrzucić jakieś 5 kilo, bo mi trochę odstaje brzuszek.

KOBIETA ponad rok temu

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Przyjmując Twój wzrost na poziomie 163 cm, Twoje BMI wynosi 21,5. Znajduje się ono powyżej 90 percentyla. Oznacza to, że masz niewielką nadwagę. Dla dzieci w Twoim wieku nie jest zalecane odchudzanie, a jedynie poprawa nawyków żywieniowych. Postaraj się nie spożywać słodyczy i cukru, ciast, ciasteczek, słonych przekąsek, chipsów, żywności typu fast-food - hamburgerów, hot-dogów, frytek, pizzy, zapiekanek, tłustych i smażonych produktów.

Bądź też aktywna fizycznie, nie unikaj lekcji WF w szkole i w miarę możliwości zapisz się na dodatkowe zajęcia sportowe.

Pozdrawiam