Nadwrażliwość na dźwięki u 32-latka

dzien dobry. juz do panstwa pisalem. moje kolejne pytanie dotyczy nadwrazliwosci na dzwieki. cierpie na to odkad zmarla mi babcia tj. od 4 lat. to sie pogarsza bardzo utrudniajac mi zycie. jazda komunikacja miejska jest niemozliwa bez stoperow. prosze powiedziec mi gdzie mam sie z tym zglosic. pozdrawiam.

Jesli laryngolog wykluczył somatyczne podłoże zaburzeń, konieczne będzie podjęcie konsultacji psychologicznej oraz psychoterapii. Warto sie zgłosic do psychologa, psychoterpauty.

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam Pana serdecznie. Powinien Pan zacząć do konsultacji u lekarza laryngologa. Jeżeli lekarz po spotkaniu z Panem wykluczy somatyczne podłoże zaburzeń, należy umówić się na konsultację do doświadczonego psychologa - psychoterapeuty. Psychoterapia to szeroka dziedzina wiedzy, więc oferta pomocy również jest bogata. Ja osobiście polecam szczególnie pracę w podejściu psychodynamicznym lub analitycznym. Nie bez powodu podaje Pan, że objawy rozpoczęły się po śmierci babci. Może w ten sposób zareagował Pan na tę utratę. Dzięki psychoterapii będzie Pan miał okazję przyjrzeć się sobie i rozwiązać szereg emocjonalnych dylematów, które nierozpoznane tworzą objawy.

Małgorzata Danielewicz

www.terapia-psycholog.com.pl
www.psychoterapia.lublin.pl

Witam serdecznie,
Dolegliwość, jaką Pan przedstawia może mieć podłoże somatyczne. Proszę skonsultować się z laryngologiem. Nie jest wykluczone jednak, iż trudność powstała na tle psychicznym - wtedy konieczna będzie wizyta u psychoterapeuty, aby poznać źródło problemu i móc lepiej się z nim uporać.
Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska