Nadwrażliwość zęba po leczoiu kanałowym

Czy zab leczony kanalowo ponad 5 lat temu daje o sobie znać w postaci nadwrażliwości na pukanie tzn jest to jedynka. Ten zab na rtg 2 lata temu uwidacznia dobrze wypelniony kanal do konca to jest możliwość ze zrobiła mi sie pod nim torbiel? 2 pytanie: mam kilka zebow kanałowych niektóre kanaly wypelnione ok inne niekoniecznie ale zeby nie daja dolegliwości a mam juz je robione kanalowo ponad 10 lat temu w panoramie 2 lata temu zęby nie wykazywaly zmian przy wierzcholku. Czy zrobią sie torbiele?

Jeżeli przy jedynce tworzą sie jakieś zmiany wyjaśni to zdjęcie rtg. Co do innych, leczonych kanałowo, jeżeli raczej po tak długim czasie nie należy spodziewać się pojawienia torbieli. Pozdrawiam