Nadwyrężenie mięśni międzyżebrowych podczas intensywnego kichnięcia

Witam! Mój ból zaczął się nagle, kiedy kichnąłem siedząc, złapał mnie silny skurcz, ból niesamowity pod żebrem z prawej strony, ale bardziej z tylu w stronę kręgosłupa. Od tego czasu każde kichnięcie czy nawet kaszel stwarza ogromny ból kłujący do tego stopnia, że nie mogę się ruszyć przez chwilę. Teraz odczuwam, że ten ból przenosi się w stronę brzucha i obecnie jest z boku pod żebrem. Lekko boli również kiedy wstaję z łóżka lub z pozycji siedzącej. Co to może być? Dodam również, że nie mam żadnych innych niepokojących objawów typu gorączka, wymioty, wydalanie mam w normie. Gdy uciskam to miejsce to również czuję ból jakbym miał siniaka w tym miejscu, objawów na skórze w tym miejscu nie mam.

MĘŻCZYZNA, 34 LAT ponad rok temu

Co wiesz o alergii pokarmowej u dzieci?

Sprawdź, czy tej choroby można uniknąć, np. odpowiednim odżywianiem w czasie ciąży. Z filmu dowiesz się również, czy alergia jest chorobą, z której nie można zostać wyleczonym, a także kiedy najlepiej badać dzieci pod kątem alergii.

Lek. Marta Hat
71 poziom zaufania

Witam! Najprawdopodobniej doszło u Pana do nadwyrężenia mięśni międzyżebrowych podczas intensywnego kichnięcia. Jeżeli nie ma innych niepokojących objawów można zastosować leki przeciwbólowe/przeciwzapalne dostępne bez recepty: w żelu (np. Ketonal żel), bądź w tabletkach (np. Ibuprom). Jeżeli po lekach dolegliwości będą na tyle silne, że będą utrudniać funkcjonowanie należy udać się do lekarza, który zadecyduje o dalszym postępowaniu. Dolegliwości mogą się utrzymywać jeszcze przez kilka dni. Pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty