Nadwyrężenie odcinka szyjnego kręgosłupa po upadku

co prawda miesiac temu szkodzilem sobie głowe przewracając sie , jednak nic nie bolalo... a czy moze miec to zwiazek np z nad wyrezeniem odcinka szyjnego??

Mikołaj Cyganok

Witam! Do urazów odcinka szyjnego kręgosłupa może dochodzić m. in. w skutek upadku. Jeżeli skutkiem upadku był uraz głowy, to jest też prawdopodobne, że mógł Pan doznać urazu odcinka szyjnego kręgosłupa, którego objawy pojawiły się z opóźnieniem. Sugeruję nie zwlekać z dalszą diagnostyką i udać się na wizytę do lekarza rodzinnego, który będzie mógł Pana zbadać i odpowiednio pokieruje dalszym procesem diagnostyczno-terapeutyczny.