Nadwzroczność u 15-latki

U córki w wieku 15 lat stwierdzono nadwzroczność 5 ( jej oko bardzo akomoduje). Córka dużo czasu spędza przy ksiąźkach w wieku dziecięcym nie było objawów złego widzenia dopiero w gimnazjum zaczęła odczuwać bóle głowy. Zaczeła nosić okulary do dali 1 ,25 i do bliży 2,25 lub razem soczewki 1 i okulary 1,25. Teraz ma nosić do bliży okulary 2,25 do dali okulary 1 , lub soczewki 1,5 do dali i do bliży. wada po pól roku cofneła sie do 4,3. Jak jest szansa na wyleczenie.Czy jest operacyjna

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Do 21 roku życia oko jeszcze rośnie. Powoduje to zwykle pogłębienie wady. Po tym czasie można poddać się operacji.