Nadżerka i zespół antyfosfolipidowy w ciąży

Witam.
Proszę mi powiedzieć, czy przyjmowanie leków na zespół antyfosfolipidowy przy małej nadżerce jest bezpieczne?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Leki zażywane przeciwko zespołowi antyfosfolipidowemu, a służące rozrzedzaniu krwi, nie powinny zaszkodzić na nadżerkę. Jeżeli nie występują obfite krwawienia z nadżerki, to nie ma takich przeciwwskazań. Jeżeli natomiast krwawienia by występowały, to i tak by trzeba je zażywać, ze względu na zdrowie dziecka, przy których powikłaniach plamiąca nadżerka jest niewielką niedogodnością.

Pozdrawiam serdecznie!