Nagła akcja porodowa a wybór szpitala

Witam. Jestem w ciąży i chodzę do ginekologa prywatnie, z tym że moja Pani dr nie jest położną. Jestem w 34 tygodniu ciąży i gdy zacznie się akcja porodu, mogę jechać do jakiegokolwiek szpitala i mieć pewność że zostanę przyjęta czy mogę zostać odesłana do innego? Dziękuję za odpowiedź.

Witam.

Kobieta z regularną akcją skurczową lub po odejściu wód, uznawana jest za rodzącą, a tym samym szpital musi udzielić jej pomocy. Proszę więc bez obaw zgłosić się do placówki jeśli coś Panią zaniepokoi.

Pozdrawiam