Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 4 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nagła utrata pamięci u 61-latka

Mam 61 lat czytajac nagle straciłem pamieć na chwilę i nie wiedzialem gdzie jestem potem powoli doszedlem do siebie. Czesław co robić
MĘŻCZYZNA, 61 LAT ponad rok temu

Udar - kiedy wezwać karetkę?

P { margin-bottom: 0.21cm; } Jednostronna bezwładność, drętwienie kończyn, niewyraźne mówienie i problemy ze zrozumieniem mowy, ostry ból głowy ? to objawy udaru mózgu. Istnieje kilka objawów poprzedzających udar, będącymi sygnałami ostrzegawczymi.

Piotr Jurczyk
44 poziom zaufania

Witam. Z Pana opisu wnioskuję, że była to raczej chwilowa utrata orientacji, niż pamięci. Mało danych na temat Pana obciążeń zdrowotnych (nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, hipercholesterolemia, otyłość, inne choroby?) ale mógł to być napad niedokrwienia mózgu (TIA), lub nawet krótkotrwały ogniskowy napad padaczkowy. Obie powyższe przyczyny wymagają przynajmniej podstawowej diagnostyki lekarskiej. Może też się okazać, że żadne z badań pomocniczych nie wykaże niczego niepokojącego, a taki incydent nigdy się nie powtórzy. Pozdrawiam.

0

Proszę się zgłosić do neurologa, gdyż opisywane objawy mogą wskazywać na "przemijający epizod niedokrwienny", wówczas wskazane są badania oceniające ryzyko ponownego wystąpienie takich lub poważniejszych objawów, a w razie wykrycia czynników ryzyka - odpowiednie postepowanie lecznicze.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy