Nagłe ataki bólu głowy a wynik EEG

W grudniu dostałem 2 nagłych ataków głowy, 1 jak i 2 - ból promieniujący na czubku głowy rozchodzący się. Tomografia nic nie wykazała. Dziś tj. 11 lutego zrobiłem EEGgłowy i oto jej wynik: WynikEEG: Zapis nieprawidłowy, na tle ubogo wyrażonej czynności podstawowej występują wyładowania uogólnione z przewagą w odprowadzeniach przednich zwłaszcza strony prawej, prowokowane zamknięcie oczu przy RZ, trwające 9 i 5 sekund. Ogólnie czuję ucisk z boku głowy z prawej str nad uchem, jakby ktoś uciskał

Mikołaj Cyganok

Witam! Nieprawidłowy zapis EEG może świadczyć o różnych schorzeniach centralnego układu nerwowego. Sugeruję udać się do Neurologa, który dokona interpretacji w zestawieniu z objawami klinicznymi i badaniem fizykalnym.