Nagłe i mocne uderzenia serca - co to może być?

Witam mam 19 lat i od jakiegos czasu moze 2 miesiacę temu mialem problemy jelitowe, z rana gdy wstawałem do momentu załatwienia czulem sie słabo mialem luźne stolce. Zalatwialem sie wowczas tylko raz gora dwa razy dziennie. Objawy ustepowaly po wyproznieniu i dalej moglem normalnie funkcjonowac. Poszedlem do lekarza i zrobiłem badania moczu i kału. Wykryto u mnie cukier w moczu. Zrobilem wiec badania cukru we krwi ktore wykazalo mi ze mam 90-100 na czczo. Musialem wiec zadbac o diete. Reszta badan wszystko ok. W czasie świat wszystko było normalnie czulem sie zdrowy lecz od drugiego dnia swiat zaczęłem miewać problemy z sercem. W pewnych chwilach czuje nagłe przyspieszenie i mocniejsze uderzenia serca. Trwa to ok 5-10 sekund. Najcześciej kiedy wstaje z pozycji leżącej czy siedzącej. Gdy leżę na boku rownież miewam sekundowe przyspieszenie serca i wtedy musze nabrac gleboki oddech. Wczesniejsze dolegliwosci jelitowe ustaly. Nie odczuwam ich teraz tak bardzo jak wczesniej. Jestem senny choć śpię codziennie ok 7-8 godzin. Nic innego mnie nie boli. Gdy nie mam tych ojawow sercowo-oddechowych to wszystko jest ok. Robiłem badania EKG (miałem przyspieszone tętno do 96), badania krwi(wszystko ok), badania tarczycy(tez wszystko ok) ciśnienie na chwile badania u lekarza wynosiło 135 na 94. Uważam, że ten wynik był wywołany u mnie ze stresu. Byłem poddenerwowany, bo martwiłem się co mi może być. Pani doktor kazała mi mierzyć ciśnienie w domu i za kilka dni przyjść na wizytę kontrolną. Przepisała mi magnez 3x po 2x dziennie i lek nasercowy - beto. Jak mierzyłem u siebie w domu ciśnienie przez 3 dni to było ono prawidłowe (120/80-135/85 - tętno ok. 70-80). Podczas wizyty kontrolnej okazało sie ze wszystkie wyniki są ok, a doktor dalej kazała mi brać przez miesiąc magnez. Zauważyłem też, że cześciej chodzę sikać (pewnego dnia musialem isc az 10-12 razy, teraz już rzadziej 4-7). Nie wiem czy to od zimna (chodzę po domu bez kapci, czuje, że mam zimne nogi i ręce. Tak wiem ze jest zima) czy od rozpoczętej diety którą zaczęłem stosować. Miewam mrowienia kończyn (rąk i nóg), a nawet drganie mieśni zwłaszcza gdy wstaje lub gdy kłade się spać. Od najmłodszych lat dość często się stresowałem i bardzo przeżywam rożne sytuacje a ostatnio szczególnie. Proszę o pomoc...

Lek. Bartosz Domagała

Należy wykluczyć przyczyny kardiologiczne, samo EKG może czasem być niewystarczające. Być może należy zrobić holter EKG bądź EKG podczas napadu objawów. Dodatkowo jeśli Pan ma skłonności do nerwów należy wykluczyć tło psychiatryczne. Proszę udać się do ww specjalistów