Nagłe napady osłabienia oraz osłabienia rąk, sztywności szczęki i trudności w przełykaniu

Co może być przyczyną nagłych napadów osłabienia, uczucia "miękkości" rąk, sztywności szczęki, trudności w przełykaniu, dyskomfortu/lekkiego bólu pod pachami (brak powiększonych węzłów, trudno orzec czy boli skóra, czy coś w środku, lekarz rodzinny mówi o naderwaniu mięśnia - ale trudno mi w to uwierzyć). Proszę o zasugerowanie czegoś, proszę nie odpowiadać, że mogą to być różne przyczyny. Lekarz mówi, że stres, ale wątpię w to. A może nerwica?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Nagłe wystąpienie osłabienia, "miękkości rąk", drżenia mogą sugerować wystąpienie napadów hipoglikemii. Proponuję udać się do lekarza internisty, który potwierdzi lub odrzuci to rozpoznanie.