Nagłe opuchnięcie połowy szyi

Witam, Na co może wskazywać nagłe opuchnięcie prawej strony szyi w okolicach żuchwy? Opuchlizna powiększa się po jedzeniu, a zmniejsza np. w nocy. Opuchnięte m-ce lekko boli. Nie wyczuwam żadnego guzka itp. i mam też zdrowe zęby. Nie ma innych objawów. Czy to ślinianka? Co to może być? Lekarz powiedział że "wszystko" dał ketonal i pobrał morfologię. Obecnie czekam na wynik. Proszę o pomoc.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Rzeczywiście trudno określić możliwą przyczynę tak tylko po opisie dolegliwości. Ból może być wynikiem stanu zapalnego zarówno ślinianek, zębów, tkanek czy też mięśnia. Bez podstawowych badań trudno cokolwiek powiedzieć.