Nagłe pogorszenie wzroku w jednym oku plus powiększona źrenica – czy to coś poważnego?

Mam powiększoną źrenicę, ale widziałem dobrze na to oko. Po kilku miesiącach drastycznie pogorszył mi się wzrok. Widzę niewyraźnie duże litery, jestem w stanie przeczytać, a nawet małe literki z czasopism z trudem, mogę czytać, ale z bardzo bliska, z daleka nic nie widzę, wszystko mi się zlewa. Boję się, że to coś poważnego. Noszę okulary, mam wadę w prawym oku, ale niewielką. Dużo korzystam z komputera. Czy to może być wina komputera?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!

Nagłe pogarszanie wzroku zawsze wymaga konsultacji z okulistą. W celu postawienia diagnozy prócz badania wzroku, w celu obiektywizacji zaburzeń widzenia, potrzebne jest m.in. badanie w lampie szczelinowej oraz badanie dna oka. W razie potrzeby rozszerza się diagnostykę o kolejne badania. Tylko na podstawie zamieszczonych informacji nie można podać rozpoznania, ani stwierdzić, czy proces jest odwracalny. Jednak wydaje się, że jest mało prawdopodobny związek dolegliwości z pracą przy komputerze.

Serdecznie pozdrawiam!