Zapytaj lekarza

7 3 7 , 0 4 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nagłe przypływy gorąca i utrata sił rok po operacji usunięcia tarczycy

Witam, rok temu została usunięta mi tarczyca w całości przed operacją wynik TSH wynosił ponad 18 .zacząłem brać tabletki l-thyroxin 100 po których źle się czułem , dawka została zmieniona na 125 czułem się trochę lepiej ale przez krótki okres więc dawkowanie zostało zwiększone na 150. 2 miesiące było super wiec zacząłem uprawiać sport, masa ciała zwiększyła się o około 5 kg (teraz ważę około 97 kg przy wzroście 185 cm).od około 2 tygodni znowu źle się czuję a mianowicie nagłe przypływy gorąca i utrata sił. Byłem na badaniu krwi i TSH wynosi w tej chwili prawie 7. Czy powinienem zwiększyć dawkę czy obniżyć. Mężczyzna wiek 43 . Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 43 LAT ponad rok temu

Badania krwi - potas

Potas jest głównym elektrolitem wnętrza komórkowego w ludzkim organizmie. Jego największe stężenie znajduje się w mięśniach szkieletowych i jest niezbędnym składnikiem do utrzymywania stałych warunków wewnątrz organizmu.

74 poziom zaufania

wynik TSH jest za wysoki, myślę że trzeba zwiększyć dawkę tyroksyny, proszę udać się do lekarza prowadzącego

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy