Nagłe spadki cukru u 71-latki

Witam, moja mama 71 lat. Choruje na cukrzycę od 50 roku życia. Obecnie bierze insulinę 4 razy na dobę. Bardzo często doznaje spadków cukru, w wyniku czego dochodzi nawet do drgawek. Najgorsze jest to, że nie jest świadoma tego momentu. Co jest tego przyczyną? Jak zapobiegać? Na co zwrócić uwagę? Z góry dziękuję za pomoc.

Witam!
Przy hipoglikemi i podaje się glukozę lub glukagon, hormon pobudzający wydzielanie glukozy zmagazynowanej w wątrobie. Spadki poziomu cukru są niebezpieczne. Proszę mamie zrobić również poziom hormonów tarczycy

Spadki cukru wynikają najczęściej z błędu chorego - omijanie posiłku, za duży wysiłek fizyczny, pomyłka w dawkowaniu insuliny. Po każdym takim epizodzie NALEŻY SIĘ ZASTANOWIĆ DLACZEGO DO NIEGO DOSZŁO! Zawsze jest jakaś przyczyna - to jest bardzo wazne, gdyż z zaniskiego cukru sie umiera! Aby zwiększyć, czy przywrócić świadomosć niedocukrzeń należy podwindować cukry na wyższy poziom i na takich chodzić czas jakiś.Genralnie należy przedyskutować problem z lekarzem!