Nagłe spadki nastroju, płaczliwość u 20-latka

Witam. Ostatnio jakoś lepiej funkcjonuję zwłaszcza w tygodniu. Jednak gdy przychodzi iśc do zaocznej szkoły (w tym roku ukończyłem średnia szkołe) to mam nagły spadek nastroju. Przez wiekszość lekcji nawet niewielkie wspomnienie wywołuje u mnie płacz. Przez wszystkie lekcje w szkole chodze ponury. Co mogę zrobić żeby jakoś lepiej znosić czas zaocznej szkoły i jakoś pogodzić się z ukończeniem szkoły średniej, i nowa sytuacja życiową.

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
zachęcałabym do spotkania z psychologiem i przyjrzenia się zarówno obniżonemu nastrojowi, sytuacji w szkole i w życiu, poczuciu szczęścia i satysfakcji z życia, a także możliwościom zmiany. Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry, zmiana szkoły i środowiska to bardzo trudny czas dla wielu ludzi, niestety nieunikniony. Jeżeli ten stan utrzymuje się od dłuższego czasu zachęcam do kontaktu z psychologiem i omówienia z nim swoich obaw i żalu. Pozdrawiam.

Ja też polecałabym konsultację z psychoterapeutą, psychoterapia byłaby najbardziej wskazana w tej sytuacji zmiany życiowej, tym bardziej, że towarzyszy jej spadek nastroju.
Pozdrawiam serdecznie,
Dominika Farley