Nagłe uczucie ściskania żołądka

Witam, moja siostra cierpi na niezdiagnozowaną chorobę. Jest wszytko w porządku i nagle odczuwa "jakby jej żołądek się sciskal". Przy tym jest jej nie dobrze,wymiotuje ,staje się nerwowa,nie je. Podejrzewano padaczkę brzuszną ,ale diagnoza okazała się nie trafna. Sprawdzałam objawy i według internetu pasują one do nerwicy żołądka. Proszę o pomoc w rozwiązaniu tej choroby ,gdyż borykamy się z nią już 7 lat i jak dotąd bezskutecznie.

Jeżeli nie ma przyczyn somatycznych takiego stanu, to warto spróbować poszukać przyczyn emocjonalnych razem z psychoterapeutą. Jeżeli występują objawy somatyczne, a badania nie potwierdzają żadnej choroby somatycznej warto poszukać przyczyn w emocjach, w wydarzeniach z życia, w historii życia. Emocje, które są tłumione często znajdują wyjście przez objawy somatyczne.