Nagłe wystąpienia depresji a zdrowie organizmu

Czy nagła depresja czy też nerwica, która wzięła się znienacka, może być przyczyną choroby jakiegoś narządu, oprócz problemów z psychiką? Tarczyce mam w porządku, ale słyszałam też że może być coś nie tak z wątrobą, zakwaszenie organizmu, zagrzybiały organizm itd. Bo chciałabym się pod tym kątem zbadać a nie łykać psychotropy.

Dzień dobry,

Najlepiej proszę udać się do lekarza psychiatry i/lub psychoterapeuty, którzy po 1) zdiagnozują Pani objawy; a po 2) zaproponują odpowiednie leczenie.
Jeżeli rzeczywiście choruje Pani na zaburzenia lękowe to leczenie przede wszystkim polega na psychoterapii, a nie farmakoterapii.

Nerwica jako taka nie jest zagrożeniem dla zdrowia i życia. Warto jednak skorzystać z pomocy psychologa i pracować nad sobą, zanim zdecyduje się Pan na farmakoterapię- byc może nawet nie będzie takiej konieczności.