Nagłe wystąpienie gorączki i objawy grypopodobne miesiąc po usunięciu kamieni z nerki

mam pytanie mój szwagier jest po operacji usunięcia jednej nerki. 13 września 2014 miał usuwany kamień z pozostałej nerki. w dniu 16 pażdz. 2014 dostał gorączki i miał objawy grypygoraczka, ostry kaszel )został przyjęty na oddział wewnę. ponieważ gorączka sięgała 40 C potem dostał trzesawki i jest na intens. terapii dalej goraczka i problemy z oddychaniem posiew krwi ujemny . Wzięli mu do badania płyn mózgowo -rdzeniowy . do dzisiaj nie ma wyników i nikt nie wie co jest powodem.jest gor. i pro.

Być może sytuacja się już wyjaśniła ale myślę że powtórny posiew byłby konieczny. Najważniejsze że jest na oddziale intensywnej terapii gdzie monitorowanie jest dużo dokładniejsze niż na zwykłych oddziałach. Na pewno dodatkowe badania, zarówno płynu m-r, jak i badania laboratoryjne, USG/CT jamy brzusznej będą wskazane.