Nagłe zatrzymanie krążenia u 69-latki chorej na Alzheimera

Chora z Alzhaimerem.7tyg temu wystapiło nagłe zatrzymanie krązenia,reanimowana ok 11min-krazenie powróciło.Przebywała w szpitalu ok 6tyg;obecnie stan bezkontaktowy-reaguje jedynie jęczeniem na wiekszy ból;bez napiecia mięsniowego,karmiona przez sondę;występują okresy silnego pocenia się;zapytam wprost-czy takie nagłe zatrzymanie krążenia moze się powtorzyć skoro osłuchowo i wg badań krwi przeprowadzonych w dniu zatrzymania było wszystko wg normy.co mogło być przyczyną-ma 69l byla i jest leżąca.

Przyczyną zatrzymania krążenia nie była choroba Alzheimera. Musi być inne wytłumaczenie, a jak rozumiem nie ustalono tego. Niekiedy napad padaczkowy może zostać potraktowany jako zatrzymanie krążenia, ze względu na długo utrzymujący się bezdech. Jeżeli tak, to prawdopodobieństwo powtórzenia się jest duże. Jeżeli było to rzeczywiście zatrzymanie krążenia to bez ustalenia przyczyny trudno jest przewidzieć co będzie dalej.