Nagłe zatrzymanie krążenia u 69-latki chorej na Alzheimera

Chora z Alzhaimerem.7tyg temu wystapiło nagłe zatrzymanie krązenia,reanimowana ok 11min-krazenie powróciło.Przebywała w szpitalu ok 6tyg;obecnie stan bezkontaktowy-reaguje jedynie jęczeniem na wiekszy ból;bez napiecia mięsniowego,karmiona przez sondę;występują okresy silnego pocenia się;zapytam wprost-czy takie nagłe zatrzymanie krążenia moze się powtorzyć skoro osłuchowo i wg badań krwi przeprowadzonych w dniu zatrzymania było wszystko wg normy.co mogło być przyczyną-ma 69l byla i jest leżąca.
KOBIETA, 58 LAT ponad rok temu

Profilaktyka udaru mózgu

Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.

Przyczyną zatrzymania krążenia nie była choroba Alzheimera. Musi być inne wytłumaczenie, a jak rozumiem nie ustalono tego. Niekiedy napad padaczkowy może zostać potraktowany jako zatrzymanie krążenia, ze względu na długo utrzymujący się bezdech. Jeżeli tak, to prawdopodobieństwo powtórzenia się jest duże. Jeżeli było to rzeczywiście zatrzymanie krążenia to bez ustalenia przyczyny trudno jest przewidzieć co będzie dalej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy